A kutyainfluenza létezik. Hogyan tudod megelőzni négylábú barátod megfázását, és hogyan lehet kezelni a tüneteket? További információkért olvasd el írásunkat!
Amint az időjárás egyre hűvösebb lesz, eljön az a szokásos időszak is, amikor a légúti fertőzések gyakoribbak lesznek. Orrfolyás, torokfájás és általános gyengeség – ezek a tipikus tünetek ismerősek lehetnek mindenkinek. Az viszont kevésbé ismert, hogy az őszi-téli hidegben nem csak mi, emberek lehetünk megfázva és influenzásak, hanem a kutyák is!
Megosztunk veled néhány hasznos információt a kutyák megfázásáról, valamint tippeket arra, hogyan teheted kedvenced egészségéért és boldogságáért ebben az időszakban is.
A kutya megfázás okai
Általában a megfázásért vírusos fertőzés a felelős, súlyosabb esetekben azonban baktériumok is hozzájárulhatnak a problémához. Amikor a kutyák immunrendszere bármilyen okból gyengébb lesz, a vírusok és baktériumok különösen veszélyesek lehetnek. A nedves és hideg időjárás tovább súlyosbíthatja ezt a helyzetet. Nem ritka, hogy egy esős vagy havas sétáról hazatérve a gazdik elhanyagolják kedvencük megfelelő szárítását. Ez könnyen vezethet kutyájuk enyhe megfázásos tüneteinek megjelenéséhez, mint például köhögés vagy orrfolyás.
Tünetei
– Orrfolyás
– Szipogás
– Tüsszögés, köhögés
– Láz
– Kedvtelenség, levertség
A kutya megfázás megelőzése
Mielőtt bármiféle kezelésre lenne szükség, érdemes odafigyelni a megelőzésre. A kutya megfázás elkerülhető, ha egészséges táplálkozással, rendszeres mozgással, és friss levegőn tartózkodással támogatjuk kedvencünk immunrendszerét. A fertőzésveszély minimalizálása érdekében kerüljük a beteg kutyákkal való érintkezést, legyen az séta, kutyaiskola vagy a mindennapi tevékenységek során. A kutya oltásának beadása is hozzájárulhat a fertőzések súlyosságának csökkentéséhez. A rövid szőrű és aljszőrzet nélküli kutyák különösen érzékenyek a hidegre, ezért érdemes őket kabáttal vagy pulóverrel védeni. Ha kutyája bundája vizes lesz, mindig gondoskodjon arról egy jó nedvszívó törölközővel, hogy teljesen megszáradjon, hogy elkerülje a megfázást.
A kutya megfázása utáni kezelések
– Kényelmes, meleg alvóhely és bőséges pihenés
– Elegendő folyadékbevitel
– Immunrendszer támogatása – táplálékkiegészítők, vitaminok, ásványi anyagok bevitele
– Meleg öltözék
Fontos tudni, hogy ezek a vírusok fajspecifikusak: kutyát ember nem tud megfertőzni és emberről kutyára sem terjednek a náthát, influenzát okozó vírusok.
Ebben a cikkben további információk érhetők el